Obálka do lednice neboli IN.F.Obálka je tady!

19. prosince 2019, 08:22 | Jedná se o projektovou aktivitu Moravskoslezského kraje pod osobní záštitnou náměstka hejtmana pro sociální oblast Jiřího Navrátila MBA, z projektu „Informace jako forma ochrany osob v seniorském věku“. Aktivita je zaměřená na zvýšení kvality života seniorů a podporu jejich bezpečí.

 

IN.F.Obálky lze vyzvednout na Obecním úřadě v Malenovicích.

 

IN.F.Obálka (= Informace jako Forma ochrany)

je plastová obálka, která obsahuje informační leták s pokyny k vyplnění, formulář k vyplnění, propisku, magnetu nebo samolepku (s nápisem:  Zde je IN.F.Obálka, s telefonními čísly na složky záchranného systému).

 

IN.F.Obálka slouží k předání údajů o zdravotním stavu, užívaných lécích, kontaktech na příbuzné či blízké, v případě, že se senior v domácnosti ocitne v nebezpečí či ohrožení života, složkám záchranného systému, které jsou o této aktivitě informovány.

 

IN.F.Obálka může přispět k efektivnímu zajištění pomoci v situaci tísně, ohrožení zdraví nebo života. Je třeba vyplnit formulář s požadovanými údaji a vložit jej zpět do plastové obálky a umístit do lednice, nejlépe do vnitřní přihrádky dveří. Samolepkou nebo magnetkou označit dveře lednice nebo dveře z vnitřní strany bytu a tím způsobem budou informovány zasahující záchranné složky.

 

Upozornění:

Moravskoslezský kraj ani Ministerstvo práce a sociálních věcí (jako iniciátoři této preventivně bezpečnostní akce) nepověřili žádné osoby, ani organizace kontrolou IN.F.Obálek!

 

Tento projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu České Republiky a rozpočtu

Moravskoslezského kraje.

Zdroj: https://www.msk.cz/cz/socialni_oblast/obalka-do-lednice-neboli-in-f-obalka-je-tady!-140676/